Towarzystwo kulturalne i edukacyjne Hradec Králové

Dom wiejski Šrámka w Pileticach

PROGRAM WYDARZEŃ Dom wiejski Šrámka w Pileticach

28

marca


„Ben, ben, ben, blechy ven! A vajíčka, do košíčka, sem!"
 
28. března – 1. dubna, denně od 10:00 do 16:00 hodin, roubenka Šrámkova statku v Pileticích 
 
Výstava velikonočních kraslic a jarních zvykoslovných předmětů ze sbírek Spolku lidové tvorby Hradec Králové, jehož členky návštěvníkům předvedou některé techniky zdobení kraslic a další lidová řemesla. Součástí výstavy budou ukázky velikonočních výrobků a jarních dekorativních předmětů, kterými se představí žáci vybraných mateřských a základních škol z Hradce Králové.
 
Pro školní a jiné kolektivy bude výstava zpřístupněna ve dnech 25.-27. března na základě předchozí telefonické objednávky. 
 
Návštěvníci mají také možnost si prohlédnout interiér i exteriér tohoto centra lidové architektury z 19. století a přiblížit si život našich předků.
 
Další informace o dění na statku naleznete na www.sramkuvstatek.cz
 
Změna programu vyhrazena.
 

VELIKONOCE NA STATKU
 
Dom wiejski Šrámka w Pileticach jest obszarem chronionym z rzadkimi drewnianymi przedmiotami. Jest to obszar oryginalnej architektury ludowej, który obejmuje w lokalnym otoczeniu unikalny dwukondygnacyjny drewniany budynek mieszkalny z niezwykłą galerią z 1802 r. Stodoła została dobudowana w 1814 r. Wejście do gospodarstwa wykonano z ceglanej kamiennej trójosiowej bramy z lat 1805–1814. Środowisko jest odpowiednie na festiwale folklorystyczne, wystawy, targi i targi sztuki i rzemiosła ludowego, koncerty i festiwale ludowe, ale także na imprezy towarzyskie z towarzyszącym programem skupiającym się na folklorze. Ponadto okolica nadaje się do organizacji przyjęć weselnych, uroczystości rodzinnych i imprez firmowych. Pomieszczenia obejmują również przestrzeń wystawienniczą, oddział Biblioteki Miejskiej i stylowy pub.
Šrámkuv statek

KONTAKTY

MILAN PAVLIŠ
  • Milan Pavliš

  • vedoucí provozního a technického oddělení – pronájmy sálů

  • +420 495 512 542
  • +420 606 726 250
  • milan.pavlis@adalbertinum.cz
JITKA KUČEROVÁ
Facebook

© 2020 Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.