HRADECKÁ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOST s.r.o.

KALENDÁŘ AKCÍ

říjen 2017

            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18

St

 • BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA
19

Čt

 • Brain&Breakfast: Proč umění = inovace?
  VEČERY U CIMBÁLU
20

 • KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA BÍLÉ VĚŽE
  Taneční - kurz zelený
  Taneční - kurz zelený
21

So

 • KONCERT ANDY KULBOVÁ A HOSTÉ
22

Ne

 • STRACH MÁ VELKÉ OČI
23

Po

 • MEDITACE POD LUPOU
  GHANA, BENIN, TOGO
  VNITŘNÍ PROBUZENÍ POMOCÍ MEDITACE
24 25

St

 • BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA
26 27

 • Prodloužená kurz zelený
  Prodloužená kurz zelený
28

So

 • TRH LIDOVÉ TVORBY A UMĚLECKÝCH ŘEMESEL
  OSLAVY DNE VZNIKU SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU
  DUŠIČKOVÁ POHÁDKA
  ZVON AUGUSTIN
29

Ne

 • PERNÍKOVÁ CHALOUPKA
30

Po

 • MEDITACE POD LUPOU
  MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE
31

19. října 2017

19

říjen


Nestíháte se nasnídat? Ukusujete housku po cestě do práce a při zastavení na křižovatce se pravidelně poléváte kávou v kelímku? Ve čtvrtek 19. října 2017 od 8.30 pro Vás máme v Infocentru Hradec Králové připravenou další ze snídaní Brain&Breakfast. Na téma PROČ UMĚNÍ = INOVACE bude povídat Václav Kuneš a Martin Hudeček.
Rezervace je nutná na email brain@tchk.cz - kapacita omezena!

Změna, inovace, tvorba. Odvaha hledat a nacházet něco nového. Současně ovšem řemeslo, ověřené postupy, příprava, trénink. To vše je kořením každé změny, adaptace, flexibility. Hodnot a schopností, které jsou tolik žádané v podnikatelském prostředí. Kde se to všechno můžeme naučit?  de se můžeme nechat inspirovat? Dnes se budeme inspirovat ve světě umění. Budeme si povídat o tom, jak vzniká taneční představení, co dělá tanečníka výjimečným. Jak pracuje umělec při tvorbě a kde nachází inspiraci. To vše nám zprostředkuje jeden z nejlepších choreografů a tanečníků, člověk, který dokázal uspět v mezinárodním prostředí a jehož práci obdivují lidé od Japonska, USA, až po Evropu.

Je zajímavé, jak často podnikatelé skloňují důležitost firemní kultury a současně zapomínají, že tato je jen podmnožinou kultury jako takové… Je to právě umění a tvorba, co výrazně ovlivňuje naši kulturu a my věříme, že se více a více bude prosazovat i jako partner byznysu, zdroj inspirace. Zveme Vás na další Brain & Breakfast!

Václav Kuneš
Tanečník a choreograf. 12 let působil ve slavném Nederlands Dans Theater. Jako asistent Jiřího Kyliána připravoval nastudování jeho choreografií pro divadla po celém světě. Za interpretaci
choreografie Scream and Whisper pro New National Theater v Tokyu byl nominován na cenu Tanečník roku 2005 ve francouzském Cannes. Dále vytvořil choreografie pro významné taneční soubory v Evropě, Asii a USA. V roce 2007 ve své rodné Praze spolu s Natašou Novotnou zakládá soubor současného tance 420PEOPLE, kde působí jako umělecký ředitel. V letošním roce soubor pod Kunešovým vedením oslavil 10 let existence dvěma vyprodanými Gala představeními na Nové scéně ND v Praze, kde představil to nejlepší z vlastní tvorby a tvorby významných světových  horeografů, kteří se souborem spolupracují.

Martin Hudeček
Poradce, kouč, pedagog. Rozvíjí spolupráci lidí ze světa byznysu, technologií a kultury. Fascinuje jej umění a proces umělecké tvorby jako zdroj inspirace pro oblasti strategického řízení, vzdělávání a inovací. Je členem sítě Red Button, vystudoval ekonomii a management na Masarykově univerzitě, po několika letech si vzdělání doplnil na Divadelní akademii v Praze, kde nyní působí jako pedagog. Deset let řídil IT firmu ORBIT, na počátku roku 2017 její řízení předal svému managementu. Nyní pracuje jako poradce generálního ředitele Kooperativy a představenstva skupiny VIG. Zaměřuje se na téma změny velkých sociálních systémů, inovací a firemní kultury.

19

říjen


Pravidelné setkání příznivců Hradecké cimbálové muziky.
Stolová úprava, občerstvení a skvělá atmosféra.

1
-
31

říjen


Salinger, z.s. v tomto roce oslaví již 20 let od svého vzniku, a proto byl 4. ročník výtvarné soutěže konané v rámci Dne s úsměvem věnován tématu: „Narozeniny“. Děti malovaly, jak si představují svou nejlepší narozeninovou oslavu a vše s ní spojené. Soutěže se zúčastnily děti I. stupně základních škol a MŠ. Z celkem 85 došlých obrázků vybrala porota 39 nejzdařilejších, které tvoří výstavu.

1
-
31

říjen


Fotoklub Alfa Pardubice pořádá výstavu fotografií na téma DVOJICE.

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2017 Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.