HRADECKÁ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOST s.r.o.

KALENDÁŘ AKCÍ

červen 2017

      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22

Čt

 • Brain&Breakfast - Kosmický výzkum v lidské sféře
  TRANSFORMERS: POSLEDNÍ RYTÍŘ
23

 • PUTOVÁNÍ TUČŇÁKŮ: VOLÁNÍ OCEÁNU
24

So

 • FARMÁŘSKÉ TRHY
  Noční prohlídka
  AUTA 3
25

Ne

 • Pohádkové putování
  PROMENÁDNÍ KONCERT
26 27 28

St

 • BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA
  EXTRÉMNÍ RYCHLOST
29

Čt

 • JÁ, PADOUCH 3
30

 • ZVON AUGUSTIN
  MIMI ŠÉF

červen 2017

22

červen

Nestíháte se nasnídat? Ukusujete housku po cestě do práce a při zastavení na křižovatce se pravidelně poléváte kafem v kelímku? Přijďte se nasnídat k nám. Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 8.30 pro Vás máme v Infocentru Hradec Králové připravenou další Brain&Breakfast s Jaroslavem Sýkorou na téma KOSMICKÝ VÝZKUM v lidské sféře
Nestíháte se nasnídat? Ukusujete housku po cestě do práce a při zastavení na křižovatce se pravidelně poléváte kafem v kelímku? Přijďte se nasnídat k nám. Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 8.30 pro Vás máme v Infocentru Hradec Králové připravenou další Brain&Breakfast s Jaroslavem Sýkorou na téma KOSMICKÝ VÝZKUM v lidské sféře. Rezervace je nutná na email brain@tchk.cz - kapacita omezena! 

Přednáška bude věnována především osudu lidského jedince v průběhu jeho dlouhého života prezentovaného mimo radostných životních etap i řadou krizových, také hraničních situací na okraji života a smrti. Pozornost bude v této souvislosti věnována dvěma klíčovým projektům konaným v rozpětí třiceti let - českému mezioborovému experimentu ŠTOLA-88 a v současné době nedávno skončenému mezinárodnímu experimentu MARS-500. Hlavní osou přednášky je však vyprávění o působení stresu, jeho příznivé i deprimující složce na modelu člověka v průběhu celého života. Modelem, který bude prezentován, je přednášející sám.

PhDr. Jaroslav Sýkora plk.let.v.v., (*1934),
člen Mezinárodní astronautické akademie v Paříži, vojenský stíhací a dopravní pilot, sociolog. Absolvoval vojenskou pilotní školu, Zahraniční fakultu Vojenské Akademie v Brně, FFUK v Praze, sociální psychologie. Byl ředitelem několika pracovišť, poradcem Náčelníka Generálního Štábu pro otázky lidského činitele. V průběhu let působil též jako vysokoškolský učitel na několika vysokých školách. V současné době pracuje externě jako projektový expert, poradce (Project Expert Supervisor) ve společnosti QED GROUP, a.s. na kosmické problematice.

22

červen


USA 2017, režieMichael Bay, 140 minut, přístupný, mluveno česky
Zprvu to byla jen legenda. Ale střet světů přežije jen ten silnější. Hrozí bezprostřední destrukce všeho, co známe a máme rádi. Dva druhy. Jeden z masa, druhý ze železa. Další epická bitva se blíží! Tohle bude vážný...
Hrají: Mark Wahlberg (Méďa), Anthony Hopkins (Mlčení jehňátek), Laura Haddocková (Strážci galaxie), John Goodman (Kong: Ostrov lebek) aj.
BEZ OBĚTÍ SE NEDÁ ZVÍTĚZIT, TAK PŘIJĎTE ASPOŇ FANDIT!
PREMIÉRA

23

červen


Francie 2017, režie Luc Jacquet, 82 minuty, přístupný, mluveno česky
Jeho narození dojalo svět. Teď malého hrdinu čeká pouť k oceánu. Tučňáci jsou rošťáci, podřídit se otcovské autoritě a volání rodu ale musí. Roztomilá mláďátka, humor, napětí. Hi-fi záběry z ponorek a dronů, podmořský život nejoblíbenějších obyvatel Antarktidy. Pokračování oscarového snímku, druhého nejúspěšnějšího dokumentu všech dob. Český komentář: Tomáš Hanák.
PO MANŽELSKÉ HÁDCE ČI PŘED VYSVĚDČENÍM POTOMKŮ DOPORUČUJE DEVĚT Z DESETI PSYCHOLOGŮ
PREMIÉRA
PARTNEREM TOHOTO FILMU JE PIVOVAR ROHOZEC.
Pivovar Rohozec

24

červen24

červen


Podívejte se s průvodcem na známá či méně známá hradecká místa i za měsíčního svitu, nakoukněte do míst, která znáte jen za denního světla...
Délka prohlídky cca 90 minut.
Sraz u Infocentra HK na Eliščině nábřeží.

Prohlídka se uskuteční při minimálním počtu 5 účastníků.

24

červen


USA 2017, režie Brian Fee, přístupný, mluveno česky
Pokračování animované komedie. Legendární závoďák Blesk McQueen (v českém znění Richard Krajčo) zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo dráhu, kterou miluje. Zpátky mu může pomoci talentovaná trenérka Cruz Ramirezová, která by sama chtěla prorazit, a vzpomínky na báječného Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve finále závodu o Zlatý píst dokázat, že nepatří do starého železa.
JEŠTĚ JEDNA ŠANCE, JEŠTĚ JEDEN SEN.
PREMIÉRA

25

červen


V noci, když staré domy kolem Bílé věže usínají, objeví se malinkatá bytost. V ruce drží kamínek, kterým když ťukne o zem, začnou se dít věci...
Pojďte se děti i dospěláci společně podívat, kde bydlí hradečtí skřítkové a víly, poznejte s nimi kousek historie města a zatoulejte se po královéhradeckém nábřeží až do nádherných Jiráskových sadů.
Putování je vhodné pro děti od 3 do 6 let, pro maminky a tatínky i s kočárky.
Délka putování cca 50 minut.
Sraz u Infocentra HK na Eliščině nábřeží.

Putování se uskuteční při minimálním počtu 5 účastníků.

25

červen

DECHOVÝ ORCHESTA MĚSTA HRADCE KRÁLOVÉ. Řídí: Ladislav Tyrner a Zdeněk Hrbek

28

červen

Bezplatnou právní poradnu v Infocentru zajišťuje Česká advokátní komora v Hradci Králové. Občanům je k dispozici každou středu od 13:00 do 17:00 a zodpoví otázky zejména v oblasti práva občanského, rodinného, pracovního a insolvenčního. Porada u každého žadatele by neměla překročit 15 – 20 min.

28

červen


Francie 2017, režie Antonio Negret, 94 minuty, do 12 let nevhodný, titulky
Tak dlouho kradou dva bratři auťáky, co stojej víc než baráky, až se ucho utrhne a majitel - gangster je čapne. Výměnou za vlastní životy musí do týdne čmajznout káru Maxi Klempovi. Tu nejcennější - Ferrari 250 GTO z roku 1962. Akční thriller s mladým Eastwoodem, kouzelnou jižní Francií a dobře rostlou kráskou navrch.
Hrají: Scott Eastwood (Rychle a zběsile 8), Freddie Thorp (To Dream), Simon Abkarian (Colt 45), Ana de Armas (Týpci a zbraně) aj.
NEMYSLI A JEĎ!
PREMIÉRA

29

červen


USA 2017, režie Pierre Coffin, Kyle Balda, 96 minut, přístupný, mluveno česky
Mimoni jásají, jejich šéf se rozhodl vrátit k bláznivým akčním kouskům. Největší světový padouch Gru a j eho žlutí mimoní pomocníčci se vracejí v novém dobrodružství. A budou čelit neméně rafinovanému zločinci jménem Baltazar Bratt. Naštěstí má Gru další kamarády - agentku Lucy Wilde a adoptovaný trojlístek uličnic: Margo, Edith a Agnes.
. ZNOVU TAK TROCHU ZLOČINCEM. COOOOŽE????
PREMIÉRA

30

červen13. 04. 2017 9:30 Zelený čtvrtek - Missa chrismatis církevní svátek - Velikonoce
16. 04. 2017 12:00 Slavnost Zmrtvýchvstání Páně církevní svátek - Velikonoce
04. 06. 2017 18:00 Slavnost seslání Ducha Svatého církevní svátek - pouť v KSD
30. 06. 2017 18:00 Výročí bitvy na Chlumu 1866
28. 08. 2017 18:00 Svátek sv. Augustina svátek patrona zvonu
02. 09. 2017 10:00 Slavnosti královny Elišky
28. 09. 2017 18:00 Den české státnosti, Slavnost sv. Václava státní i církevní svátek 17. 11. 2017 18:00 Den boje studentů za svobodu a demokracii státní svátek
24. 12. 2017 23:30 Slavnost Narození Páně - půlnoční církevní svátek - Vánoce

Sraz účastníků vždy nejméně 15 minut před časem zvonění před Bílou věží.
Počet účastníků je omezen na 15.

30

červen


USA 2017, režieTom McGrath, 97 minut, přístupný, mluveno česky
Tim dostal nového bratříčka. Batole v obleku a s kravatou je ale rozený vůdce. Mluví hlubokým hlasem, má podezřele obchodního ducha a veliký problém. Jak to, že lidi mají radši štěňata než mimina? Dva nepravděpodobní parťáci to zkusí změnit speciální misí za záchranu rodičovské lásky. Trefnost všude, kam se podíváš. Od režiséra série Madagaskar, s hudbou Hanse Zimmera a v českém znění.
LASKAVÁ POCTA KLASICKÝM KRESLENÝM FILMŮM.
PREMIÉRA
PARTNEREM TOHOTO FILMU JE PIVOVAR ROHOZEC.
Pivovar Rohozec

1
-
30

červen


Atmosféra, to je přesně to slovo, které bylo inspirací k myšlence zachytit neopakovatelnou atmosféru divadelního festivalu na fotografický papír. Impuls Hradec Králové oslovil fotografy – amatéry, aby se vydali se svými kamerami do ulic a zachytili kýžené slovo. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 1. června 2017 v 16.30 hodin. Fotografie budete mít možnost shlédnout jak fyzicky, tak v interaktivní formě.

1
-
30

červen

Otevřeno vždy v sobotu a v neděli od 10:00 do 16:00
VÝSTAVA

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2017 Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech