HRADECKÁ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOST s.r.o.

Infocentrum Hradec Králové

  • Eliščino nábřeží 626, 500 03 Hradec Králové
  • +420 495 453 270, +420 495 433 052
  • +420 727 827 947
  • Po - Pá od 9 do 18 hodin
    Víkendy a svátky od 9 do 16 hodin
  • www.hkinfo.cz
  • info@hkinfo.cz

PROGRAM AKCÍ Infocentrum Hradec Králové

19

říjen


Nestíháte se nasnídat? Ukusujete housku po cestě do práce a při zastavení na křižovatce se pravidelně poléváte kávou v kelímku? Ve čtvrtek 19. října 2017 od 8.30 pro Vás máme v Infocentru Hradec Králové připravenou další ze snídaní Brain&Breakfast. Na téma PROČ UMĚNÍ = INOVACE bude povídat Václav Kuneš a Martin Hudeček.
Rezervace je nutná na email brain@tchk.cz - kapacita omezena!

Změna, inovace, tvorba. Odvaha hledat a nacházet něco nového. Současně ovšem řemeslo, ověřené postupy, příprava, trénink. To vše je kořením každé změny, adaptace, flexibility. Hodnot a schopností, které jsou tolik žádané v podnikatelském prostředí. Kde se to všechno můžeme naučit?  de se můžeme nechat inspirovat? Dnes se budeme inspirovat ve světě umění. Budeme si povídat o tom, jak vzniká taneční představení, co dělá tanečníka výjimečným. Jak pracuje umělec při tvorbě a kde nachází inspiraci. To vše nám zprostředkuje jeden z nejlepších choreografů a tanečníků, člověk, který dokázal uspět v mezinárodním prostředí a jehož práci obdivují lidé od Japonska, USA, až po Evropu.

Je zajímavé, jak často podnikatelé skloňují důležitost firemní kultury a současně zapomínají, že tato je jen podmnožinou kultury jako takové… Je to právě umění a tvorba, co výrazně ovlivňuje naši kulturu a my věříme, že se více a více bude prosazovat i jako partner byznysu, zdroj inspirace. Zveme Vás na další Brain & Breakfast!

Václav Kuneš
Tanečník a choreograf. 12 let působil ve slavném Nederlands Dans Theater. Jako asistent Jiřího Kyliána připravoval nastudování jeho choreografií pro divadla po celém světě. Za interpretaci
choreografie Scream and Whisper pro New National Theater v Tokyu byl nominován na cenu Tanečník roku 2005 ve francouzském Cannes. Dále vytvořil choreografie pro významné taneční soubory v Evropě, Asii a USA. V roce 2007 ve své rodné Praze spolu s Natašou Novotnou zakládá soubor současného tance 420PEOPLE, kde působí jako umělecký ředitel. V letošním roce soubor pod Kunešovým vedením oslavil 10 let existence dvěma vyprodanými Gala představeními na Nové scéně ND v Praze, kde představil to nejlepší z vlastní tvorby a tvorby významných světových  horeografů, kteří se souborem spolupracují.

Martin Hudeček
Poradce, kouč, pedagog. Rozvíjí spolupráci lidí ze světa byznysu, technologií a kultury. Fascinuje jej umění a proces umělecké tvorby jako zdroj inspirace pro oblasti strategického řízení, vzdělávání a inovací. Je členem sítě Red Button, vystudoval ekonomii a management na Masarykově univerzitě, po několika letech si vzdělání doplnil na Divadelní akademii v Praze, kde nyní působí jako pedagog. Deset let řídil IT firmu ORBIT, na počátku roku 2017 její řízení předal svému managementu. Nyní pracuje jako poradce generálního ředitele Kooperativy a představenstva skupiny VIG. Zaměřuje se na téma změny velkých sociálních systémů, inovací a firemní kultury.

25

říjen

Bezplatnou právní poradnu v Infocentru zajišťuje Česká advokátní komora v Hradci Králové. Občanům je k dispozici každou středu od 13:00 do 17:00 a zodpoví otázky zejména v oblasti práva občanského, rodinného, pracovního a insolvenčního. Porada u každého žadatele by neměla překročit 15 – 20 min.

1
-
31

říjen


Salinger, z.s. v tomto roce oslaví již 20 let od svého vzniku, a proto byl 4. ročník výtvarné soutěže konané v rámci Dne s úsměvem věnován tématu: „Narozeniny“. Děti malovaly, jak si představují svou nejlepší narozeninovou oslavu a vše s ní spojené. Soutěže se zúčastnily děti I. stupně základních škol a MŠ. Z celkem 85 došlých obrázků vybrala porota 39 nejzdařilejších, které tvoří výstavu.

1
-
31

říjen


Fotoklub Alfa Pardubice pořádá výstavu fotografií na téma DVOJICE.
 

Infocentrum Hradec Králové je městské informační centrum, které se nachází na Eliščině nábřeží u budovy Muzea východních Čech. Svým architektonickým řešením a multimediálním a informačním vybavením patří k nejmodernějším informačním centrům v Evropě. Infocentrum disponuje nejucelenějším souborem informací o městě Hradec Králové, které prostřednictvím moderních technologií sdílí s jeho návštěvníky. V Infocentru je možné zakoupit vstupenky prodejních sítí HKpoint.cz, Ticketstream, Ticketportál, Ticket-art, Ticket-Pro, Ticketlive PRO, Colosseum ticket a na domácí utkání Mountfield Hradec Králové.  Zprostředkovává prodej služeb Dopravního podniku města Hradec Králové, zajišťuje prodej upomínkových předmětů, publikací o městě a rybářských lístků. Součástí Infocentra je i galerie „Suterén", kde jsou pořádány pravidelné výstavy.

KONTAKTY

LUCIE ŠUBRTOVÁ
GABRIELA FIALOVÁ

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2017 Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.